21 Mar

Od czego zależy cena przeprowadzki międzynarodowej

Często spotykamy się z pytaniem o cennik przeprowadzki międzynarodowej czy też krajowej. Odpowiedz na tak zadane pytanie wcale nie jest oczywista, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Na początku trzeba poznać odpowiedz na kilka podstawowych pytań:

  • skąd-dokąd dokładnie jest przeprowadzka?
  • jaka jest objętość, waga a także rodzaj przewożonego mienia(czy same kartony, czy też meble, maszyny itp)?
  • czy potrzebna usługa z załadunkiem i rozładunkiem, czy może sam transport?
  • czy jest  potrzeba obsługi celnej, dotyczy np. Szwajcarii czy Norwegii?

Powyższe pytania składają się na podstawową wycenę, która może być dokonana “od ręki” drogą mailową lub telefoniczną. Oczywiście nie są to ostateczne części składowe wyceny, ale na ich podstawie można dokonać wyceny, która będzie zbliżona do oferty ostatecznej, lub tez będzie ceną ostateczną.

Bardzo często zdarza się także, że klienci mają do przewiezienia niewielką ilość rzeczy, które są spakowane np. w 10-20 kartonach przeprowadzkowych. Wychodzą naprzeciw takim klientom jesteśmy w stanie zaoferować cenę w tzw. doładunku, po znacznie obniżonych kosztach. Bardzo często taki rodzaj transportu jest stosowany w przypadku przeprowadzek na trasie Polska-Anglia-Polska czy też Polska- Niemcy- Polska. Pozwala na to rozbudowana flota pojazdów, a także popularność powyższych kierunków migracji. Sprawdza się to świetnie na trasach powrotnych do Polski np. z Norwegii, Szwecji czy Danii.

Uważam, że tylko indywidualne podejście do klienta, także w kwestii ceny, jest w stanie w pełni zadowolić klienta i sprawić, że jego przeprowadzka nie będzie dla niego finansowo zbytnim balastem. Czasami klienci rezygnują ze zbędnych rzeczy(najczęściej używanych mebli) co już samo w sobie automatycznie obniża cenę o 10, 20, 30%. Zaoszczędzone w ten sposób na przeprowadzce pieniądze można zainwestować w nowe meble, w nowym już miejscu zamieszkania. Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby oraz oczekiwania. Naszym zadaniem jest im sprostać, aby wspólnie być zadowolonym po realizacji usługi. Tylko tak można budować trwałe relacje na linii klient – firma.

Przeprowadzka nie jest łatwą i szybką decyzją, dlatego też łatwa nie może być wycena dokonana przez  profesjonalne firmy. Warto mieć to na uwadze planując relokację.

, , , , , , , ,

Comments (No Responses )

No comments yet.

Dodaj komentarz

5 + seventeen =

BASMAR © All Rights Reserved.2021

Powered by HCS PROJEKT