12 lis

Pakowanie kuchni do przeprowadzki

Jak spakować swoją kuchnię

Pakowanie twojej kuchni jest prawdopodobnie ostatnim pomieszczeniem, ale niektóre prace trzeba zacząć wcześniej, aby uniknąć paniki w ostatniej chwili. Pomocne mogą być następujące wskazówki.

Pakowanie kuchni: Lodówka

Kuszące jest pozostawienie lodówki / zamrażarki do ostatniej chwili, gdy pakujesz swoją kuchnię. Musisz jednak zacząć wcześniej: Zwykle trwa od około sześciu do ośmiu godzin, aż zamrażarka całkowicie się rozmrozi. Upewnij się, że został odłączony od zasilania, wyczyszczony i jeśli posiada kostkarkę do lodu, odłączony od źródła wody. Umieść wszystkie złącza w torbie i taśmę z tyłu lodówki.

Nie zalecamy pakowania łatwo psujących się potraw podczas poruszania się na duże odległości. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, będzie to na własne ryzyko.

Usuń wszystkie półki i przedziały i zapakuj je w osobne pudełko; poświęć trochę czasu na owinięcie ich pojedynczo w folię bąbelkową. Usuń wszystkie przedmioty przyczepione do zewnętrznej strony lodówki.

Owiń lodówkę ze stali nierdzewnej, przesuwając koce i mocując je taśmą i / lub sznurkiem, aby zapobiec porysowaniu. Nie należy zamykać taśmą innych lodówek, ponieważ może to czasami spowodować pozostawienie osadu. Zamiast tego używaj zipów lub sznurków bungee.

Aby przenieść lodówkę, potrzebujesz co najmniej dwóch osób. Pamiętaj, że nie dostarczamy żadnych ruchomych urządzeń. Zabezpiecz lodówkę w pozycji pionowej do tyłu lub z boku furgonetki i do innych dużych mebli. Powinieneś używać pasów lub lin, aby zapobiec przewróceniu.

Przy dostawie, upewnij się, że pozostawiłeś lodówkę w stanie niepodłączonym i pionowym na co najmniej trzy godziny. Po ponownym podłączeniu pamiętaj, że może upłynąć do trzech dni, zanim powróci do właściwej temperatury.

Podobnie jak w przypadku każdego urządzenia elektrycznego, może być konieczna zmiana wtyczki raz w nowym kraju. Jeśli nie masz pewności, czy robisz to sam, poproś elektryka, aby zrobił to za Ciebie. Może to być łatwiejsze do zrobienia przed wyjazdem, ponieważ będziesz mógł je podłączyć tak szybko, jak chcesz w dniu przyjazdu.

Pakowanie kuchni: kuchenka

Kiedy pakujesz swoją kuchnię, chcesz, aby profesjonaliści odłączyli Twoje kuchenki i być może będziesz musiał poinstruować hydraulika lub elektryka, aby bezpiecznie to zorganizował.

Wyczyść urządzenie wewnątrz i na zewnątrz dzień wcześniej. Jeśli są jakieś przedmioty, które mogłyby zostać odłączone podczas transportu, sugerujemy ich usunięcie; zapakuj je za pomocą dużej folii bąbelkowej i zapakuj je w osobne pudełko. Powinieneś użyć taśmy, bungee lub liny, aby zamknąć drzwi. Chroń narożniki za pomocą dodatkowej tekturowej i plastikowej obudowy przed owinięciem całego w koce.

Pakowanie kuchni: mikrofalówka

Najpierw wyczyść kuchenkę mikrofalową. Możesz umieścić w środku filiżankę soku z cytryny i wody na około minutę. Pomoże to rozluźnić suchą żywność i tłuszcz. Zdejmij szklaną płytkę od środka i pamiętaj, aby ją owinąć indywidualnie za pomocą folii bąbelkowej i bibuły. Idealnie, jeśli potrafisz spakować to pionowo w pudełku z innymi przedmiotami kuchennymi i naczyniami.

Możesz wybrać albo przenieść mikrofalówkę taką, jaka jest, albo umieścić ją w odpowiednim pudełku. Zalecamy tę drugą opcję. Wybierając pudełko, upewnij się, że jest ono o kilka cm większe, dzięki czemu możesz dodać warstwę ochronną, taką jak pianka lub folia bąbelkowa.

Jeśli nie chcesz go zapakować, zabezpiecz drzwi liną lub przewodem bungee, nie używaj taśmy, ponieważ może to spowodować pozostawienie śladów. Użyj koców lub ręczników, aby przykryć kuchenkę mikrofalową i zabezpieczyć taśmą pakującą, wreszcie umieść warstwę tektury z przodu, aby bezpiecznie zabezpieczyć szkło i taśmę.

Umieść kuchenkę mikrofalową w furgonetce, gdzie masz pewność, że nie spadnie ani nie poruszy się podczas transportu.

Pakowanie kuchni: stół jadalny

Najlepiej jest zdjąć nogi ze stołu. Umieść cały sprzęt w plastikowym worku i przymocuj taśmą do spodu blatu. Owiń każdą nogę bezpiecznie w folię bąbelkową. Następnie owinąć blat stołu w folię bąbelkową, możesz dodać dodatkową warstwę koców i taśmy wraz z taśmą pakunkową.

Podczas ładowania blatu na furgon upewnij się, że przymocowałeś go do boków za pomocą pasków lub lin. Umieść nogi w miejscu, w którym prawdopodobnie nie będą się ruszać.

Jeśli nie można usunąć nóg z blatu stołu, należy dodatkowo zabezpieczyć narożniki za pomocą tektury lub obudowy ochronnej. Owiń stół całością w koce. Będziesz potrzebował od dwóch do czterech osób, aby przenieść to w zależności od wielkości i wagi stołu. Zachowaj szczególną ostrożność podczas manewrowania przez drzwi. Gdy znajdziesz się na furgonetce, postaw stół na prawą stronę i użyj przestrzeni pod cięższymi pudełkami. Umieść lżejsze przedmioty na górze.

Pakowanie kuchni: Krzesła i stołki do jadalni

Nie ma konieczności demontażu krzeseł i stołków barowych, ponieważ zwykle mieszczą się w drzwiach i szczelnych miejscach. Zwykle są łatwe do podniesienia przez jedną osobę i układają się równo jedne na drugich.. Chroń nogi folią bąbelkową. Jeśli fotele są tapicerowane, należy je owinąć folią termokurczliwą, aby chronić je przed kurzem i brudem. Jeśli fotele mają poduszki, zdejmij je i zapakuj osobno do worków ochronnych. Pamiętaj, aby używać ich jako wypełniaczy do wypełniania pustych przestrzeni. Ułóż krzesła i stołki barowe przy siedzeniu, a nie na plecach, po czym przenieś je do furgonetki jeden po drugim i ułóż je w grupy po dwa z jedną do góry nogami na drugiej – to zaoszczędzi miejsce na furgonetce. Zamocuj każdy zestaw dwóch elementów za pomocą sznurków lub linek bungee i przymocuj do boku furgonetki lub cięższych mebli, aby nie przesuwały się podczas transportu.

Podsumowanie.

Jeśli skończysz pakować swoją kuchnię w pośpiechu, najprawdopodobniej będziesz tego żałować. Jest tak pełna indywidualnych elementów, że planowanie i przygotowanie są kluczowe. Zdobądź mnóstwo pudeł i innych materiałów opakowaniowych. Będziesz potrzebował pudełek o różnych rozmiarach i mocnych stronach (niektóre przedmioty kuchenne mogą być bardzo ciężkie). Idealnie, niektóre pudełka powinny mieć przegródki na butelki i tym podobne. Będziesz potrzebował dużo papieru i folii bąbelkowej, taśmy i długopis do etykietowania pudełek, dzięki czemu można łatwo znaleźć rzeczy w miejscu dostawy.

Aby zminimalizować zakłócenia i bałagan, staraj się być zdyscyplinowany. Rozpocznij od obszarów zawierających rzadko używane przedmioty

Wszyscy mamy urządzenia lub prezenty ślubne, z których nigdy nie korzystaliśmy – proszę pamiętać o wielkości i wadze: jeśli jej nie potrzebujesz, nie bierz tego. Jest to również dobry czas na odrzucenie rzeczy, które są zepsute lub zbędne, więc masz duży kosz obok siebie. Przenieś zepsute urządzenia elektryczne do lokalnego centrum recyklingu. Staraj się trzymać wszystko razem, aby łatwo było je znaleźć i rozpakować na drugim końcu, np. pudełko na sztućce, inne na sztućce.

Spróbuj wykorzystać żywność. Większość artykułów spożywczych nie jest warta kłopotów i kosztów związanych z przeprowadzką. Zaczynając odpowiednio wcześnie planować, powinieneś być w stanie zminimalizować ilość jedzenia w domu w okresie poprzedzającym transport. Nie zapomnij o zawartości zamrażarki – nie możesz ich przetransportować, chyba że twoje nowe miejsce jest bardzo blisko, a nawet wtedy prawdopodobnie nie jest to warte kłopotów. Jeśli nie możesz go użyć, oddaj go lub wyrzuć. Nieuchronnie, w większości dobrze zaopatrzonych kuchni rodzinnych pozostaną rzeczy, takie jak przyprawy i napoje spirytusowe, które zechcesz zabrać ze sobą.

Pomijaj przedmioty, z których będziesz korzystać od razu po przyjeździe. Mogą one zawierać niewielką ilość sztućców i naczyń, czajnika i kawy lub herbaty, a także kilka podstawowych artykułów do czyszczenia i artykułów spożywczych dla rodziny. Kubki papierowe i plastikowe łyżeczki są przydatne, oszczędzają na zmywaniu. Pamiętaj, że możesz przybyć zmęczony i głodny w środku nocy. Jeśli chcesz otworzyć butelkę po przybyciu do nowego domu, pamiętaj o szklankach i korkociągu! Dobrze jest mieć nóż do otwierania reszty pudeł, latarek, żarówek, świec, zapałek i rolki , po prostu być po bezpiecznej stronie. Upewnij się, że masz oznaczone pudełko, w którym możesz umieścić te niezbędne przedmioty w ostatniej chwili, dzięki czemu możesz je zlokalizować natychmiast po przybyciu. W ten sposób możesz sobie poradzić bez rozpakowywania wszystkiego. Możesz zachować to pudełko ze sobą w podróży w samochodzie, zamiast ładować je na pojazd do przeprowadzek, więc jest pod ręką, jak tylko przybędziesz.

Comments (No Responses )

No comments yet.

Dodaj komentarz

4 × four =

BASMAR © All Rights Reserved.2023

Powered by HCS PROJEKT