13 Mar

Pakowanie Przeprowadzki Domowym Sposobem

Pakowanie przeprowadzki można zlecić oczywiście profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. Ma to swoje zalety, ale także i wady – szczególnie jeśli chodzi o koszty przeprowadzki międzynarodowej.

Dlatego też poniżej podam kilka prostych trików, które pomogą domowymi sposobami i przy użyciu prostych środków samodzielnie spakować rzeczy do przeprowadzki, i obniżyć znaczniej jej koszta, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa transportu.

  • Załóż duży worek  na wieszaki. Zrób otwór do przeciągnięcia haczyka, a dół zabezpiecz gumką elastyczną. Po przyjeździe na nowe miejsce, wystarczy, że ściągniesz worek i zawiesisz wieszaki w szafie. Znacznie ograniczy to czas potrzebny na spakowanie ubrań i oczywiście rozpakowywanie ich w nowym miejscu.
  • Umieszczaj jedne przedmioty w drugich. Na przykład do garnków włóż przyprawy, czy inne suche produkty. torebki wypełnij mniejszymi elementami garderoby. Upewnij się, że wykorzystałeś całą przestrzeń i żaden zakamarek nie pozostał pusty. Dzięki temu, zaoszczędzisz sporo miejsca, i nie zmarnujesz go na przewożenie pustej przestrzeni.
  • Zrób listę pudeł. Odpowiednik pudłom nadaj kolejne numerki i zapisuj co dokładnie znajduje się w środku. Dzięki temu łatwo znajdziesz potrzebną rzecz. Możesz dzięki temu szybko zdecydować które pudełka otwierać w pierwszej kolejności, a zawartość których może poczekać. Takie zorganizowanie pakunków ułatwi ci szybkie rozpakowanie w nowym miejscu.
  • Pakowanie szkła, porcelany i innych rzeczy delikatnych. Podczas transportu łatwo możesz je uszkodzić lub potłuc. Dlatego ważne jest odpowiednie zabezpieczenie delikatnych przedmiotów. Do wnętrza włóż pogniecione gazety, a po zewnętrznej stronie owiń je folią bąbelkową lub miękkim materiałem. Zamortyzują wstrząsy i zapobiegną uszkodzeniom. Pamiętaj również, aby nie umieszczać takich przedmiotów w pudełku z ciężkimi rzeczami, które mogą zniszczyć twój ulubiony wazon czy szklaną misę. Najcenniejsze okazy, możesz przechowywać w trakcie transportu blisko siebie, aby mieć na nie oko i zabezpieczyć przed uszkodzeniem.
  • Zwijaj ubrania zamiast składać. Jeżeli pakujesz ubrania i nie możesz zmieścić wszystkich w walizce. spróbuj zmienić taktykę. Zamiast składać wszystko w misterną kostkę, zwijaj w rulony. Dzięki temu trikowi twoja walizka pomieści znacznie więcej ubrań, a do tego po wyjęciu będą one gładkie i nie pogniotą się w trakcie transportu. Tego triku możesz również używać w trakcie pakowania walizki na wakacje.
  • Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy. Jeżeli kręcąc się wśród zapakowanych pudeł nie możesz się odnaleźć, zastanawiasz się skąd wzięło się tyle rzeczy i po co ci one właściwie, to jest to najlepszy moment, aby pozbyć się tego, czego nie używasz. Zrób dokładny przegląd już w trakcie pakowania, aby uniknąć niepotrzebnych problemów później. Wszystko czego nie używasz już od dawna spakuj oddzielnie i oddaj komuś kto tego potrzebuje, lub sprzedaj na aukcjach internetowych. Zdziwisz się ile niepotrzebnych rzeczy znajdziesz w swoim domu.
  • Zapakuj sztućce. Zamiast pakować wszystkie sztućce i narzędzia kuchenne  osobno, spakuj wszystkie razem. Sztućce ułóż jeden na drugim i sklej końcówki taśmą, aby łatwo można było je odnaleźć. Następnie wszystko spakuj do jednego pojemnika i podpisz. Po przyjeździe do nowego domu szybko odnajdziesz wyposażenie szuflady. Wystarczy, że ściągniesz ochronne taśmy i gotowe.

 

Oczywiście możesz wszystkie powyższe prace zlecić firmie przeprowadzkowej realizującej przeprowadzki na trasach międzynarodowych i krajowych. To rozwiązanie droższe, ale jednak mimo wszystko bezpieczniejsze i mniej stresujące. Wybór należy do Państwa.

 

Polecam także zapoznać się z naszym poradnikiem dotyczącym przeprowadzek min. do Anglii, Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Norwegii, Szwecji czy Danii…i nie tylko.

Comments (No Responses )

No comments yet.

Dodaj komentarz

twenty + 10 =

BASMAR © All Rights Reserved.2020

Powered by HCS PROJEKT