27 kw.

Przeprowadzka Północ Europy

Szwecja, Dania, Norwegia czy Finlandia to cały czas bardzo popularny rynek jeśli chodzi o przeprowadzki jakie zlecają Polacy. Bardzo atrakcyjne warunki pracy są głównym czynnikiem mającym wpływ na zmianę miejsca zamieszkania. Często wyjeżdżają całe rodziny na co wpływ ma szeroko rozbudowany system socjalny powyższych krajów.

Zazwyczaj nie są to duże zlecenia bowiem nie opłaca się finansowo zabierać całego dobytku z Polski. Na relokacje najczęściej składa się transport samych rzeczy osobistych spakowanych w kartony czy worki. Można też dodać do tego rowery, lampy czy dywany. Meble zazwyczaj nie są transportowane, chyba że w niewielkich ilościach i w formie rozkręconej i rozłożonej na elementy. Ma to na celu zaoszczędzenie miejsca oraz redukcję kosztów.

Transport do krajów północnej Europy odbywa się drogą morską i lądową (wyjątek stanowi część Danii), dlatego rzeczy powinny być spakowane w sposób szczególnie solidny. Zakazane też jest przewożenie rzeczy niedozwolonych albo przekraczanie dopuszczonych prawem ilości np. alkoholu. W szczególności trzeba być przygotowanym na mocne kontrole przez celników norweskich, ale to wynika też z fakt iż Norwegia nie należy do Unii Europejskiej.

Rynek skandynawski i północnej Europy nazwać można stabilnym, liczby wyjeżdzających i powracających od lat są raczej na niezmiennym poziomie.

Comments (No Responses )

No comments yet.

Dodaj komentarz

19 + 10 =

BASMAR © All Rights Reserved.2022

Powered by HCS PROJEKT