8 sty

Przeprowadzka z kwiatami

Transport roślin i kwiatów

Jeśli już zaplanujemy przeprowadzkę trzeba w swoich planach uwzględnić również kwiaty i inne rośliny doniczkowe “zamieszkujące” z nami. Jedną z najważniejszych rad  będzie przesadzenie tych roślin na czas transportu, które znajdują się w nieporęcznych drogich i cennych donicach, z wiadomych względów. Przesadzamy wiec je do lekkich i nietłukących się plastikowych donic, i oczywiście podlewamy.

Pierwsze możemy umiejscowić w uprzednio przygotowanych kartonach które zostawiamy z góry otwarte. Większe rośliny wraz z ich doniczkami musimy zabezpieczyć workami foliowymi przed wysypaniem ziemi z nich. W przypadku roślin mocno rozgałęzionych, trzeba pamiętać by przywiązać wystające gałązki by je uchronić przed złamaniem w trakcie przenoszenia. Tak wstępnie przygotowane kwiaty i inne rośliny umiejscawiamy na samochodzie koło siebie izolując odpowiednio donice od siebie by w czasie jazdy nie uległy potłuczeniu.

Bardzo ważnym aspektem w czasie transportu kwiatów jest by w czasie przeprowadzki ograniczyć przebywaniu ich w niskich temperaturach ma to miejsce późną jesienią i zimą wtedy stosujemy zasadę by były wnoszone do samochodu jako ostatnie a w pierwszej kolejności trafiły do nowego lokum. Jeśli zastosowaliśmy się do wcześniejszych wskazówek, rośliny szybko zaaklimatyzują się do nowego miejsca i będą nas cieszyć jeszcze długie lata.

 

11156928-kwiaty-dla-zapracowanych-aglonema-aglaonema

Pamiętaj o podlaniu i nawozie dla twoich kwiatów kiedy przeprowadzka dobiegnie końca.

Podsumowanie:

przeanalizuj przesadzenie kwiatów i roślin w nietłukące się, lekkie, plastikowe donice,

dzień przed przeprowadzką nie podlewaj i nie nawóź roślin,

pamiętaj o podlaniu ich po transporcie

niewielkie rośliny otulamy w papier i ustawiamy stabilnie na dnie kartonu. Pozostałe miejsce w pudle wypełniamy gazetą,  i nie zamykamy od góry,

duże rośliny oraz kwiaty zabezpieczamy tak doniczkę, by nie wysypała się z niej ziemia,

w przypadku roślin mocno rozgałęzionych trzeba zadbać o jej gałęzie i je odpowiednio podwiązać,

stosować zasadę że kwiaty i rośliny wnosimy do meblowozu jako ostatnie a wynosimy jako pierwsze ograniczając wpływ warunków atmosferycznych do minimum,

po przeprowadzce rośliny i kwiaty stawiamy w optymalnych temperaturowo i oświetleniowo miejscach by pomóc im się zaaklimatyzować ponownie.

Comments (No Responses )

No comments yet.

Dodaj komentarz

nineteen − eighteen =

BASMAR © All Rights Reserved.2024

Powered by HCS PROJEKT