Emerytura w Anglii
14 Lut

Emerytura w Anglii

Coraz częściej mówi się w Polsce, że osoby które nie przepracowały minimum 15 lat w kraju, nie dostaną ani grosza emerytury. Jeśli te przepisy wejdą w życie, mówić będziemy o niebywałym skandalu.

Popatrzmy jak to się ma do sytuacji w Wielkiej Brytanii.

Od 2016 r. by otrzymać emeryturę w Wielkiej Brytanii należy przez okres co najmniej 10 lat gromadzić składki, do którego zaliczać może się okres zatrudnienia oraz pobyt na świadczeniach socjalnych. Ważne by okres składkowy był nie krótszy niż dekada, bo bez tego spełnienia tego warunku urząd Departament for Work and Pensions (DWP) nie będzie rozpatrywać wniosku.

Dodatkowym kryterium przyznawania emerytur jest wiek i jest on na takim samym poziomie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, i od tego roku będzie wynosił 67 lat. Warto pamiętać o tym, by rok miał się kwalifikować emerytury zarobki muszą być w danym roku wyższe niż tzw. Lower Earnings Level.

Osoby zbliżające się do wieku emerytalnego (State Pension age) powinny powiadomić o tym urząd na 4 miesiąc wcześniej. Do wypłaty świadczenia potrzebne jest wypełnienie aplikacji oraz posiadanie konta w banku.

Należy więc z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że 10 lat pracy w GB jest więcej warte niż 14 lat w Polsce, a za chwilę o zgrozo może się okazać, że w Polsce nie jest warte nic.

Czy nadal myślisz o przeprowadzce z Anglii, Szkocji, Walii do Polski?

,

Comments (No Responses )

No comments yet.

Dodaj komentarz

fifteen − 2 =

BASMAR © All Rights Reserved.2020

Powered by HCS PROJEKT